Bliższe spojrzenie na Amazon Echo (Fourth Gen)

Adrian Miroslaw

Kiedy Amazon Echo po raz pierwszy wylądował z powrotem w 2014 roku wielu z nas widziało go jako zabawę, unikalny element nowości. Od tego czasu, inteligentne głośniki stały się coraz bardziej powszechne w domu rodzinnym, a technologia wydaje się być przyspieszenie w błyskawicznym tempie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najnowszej wersji Echo firmy Amazon, modelowi 4. generacji, aby zobaczyć, jakich sztuczek firma nauczyła się w ciągu ostatnich sześciu lat i jakich funkcji można się spodziewać w najnowszej generacji.

Plusy i minusy

Plusy

 • Uwielbiamy nowy, elegancki, nowoczesny design
 • Znacznie szybsze przetwarzanie niż poprzednie generacje
 • Integracja z hubem Zigbee obejmująca dziesiątki urządzeń inteligentnego domu
 • Poprawione basy z głośników
 • Alexa jest bardziej interaktywna i naturalnie brzmiąca

Wady

 • Nie jest to duży krok naprzód w stosunku do Gen 3
 • Nie jest to najlepszy wybór dla miłośników muzyki

Cechy

To jest to, co jesteś tutaj dla wszystkich, aby dowiedzieć się, co ten kawałek zestawu może zrobić i co nowego, prawda?

 • Teraz jest to hub Zigbee - Jeśli nie jesteś zaznajomiony z Zigbee, jest to szeroko stosowana alternatywa dla Bluetooth i jest używana w wielu urządzeniach inteligentnego domu. Echo Gen 4 używa go do sterowania wszystkimi inteligentnymi urządzeniami w domu, w tym ogrzewaniem, urządzeniami kuchennymi, zabezpieczeniami domowymi i innymi. Nie musisz już zarządzać urządzeniami za pomocą wielu aplikacji, a wszystkie one mogą być sterowane głosowo przez Echo
 • Posiada procesor Amazon AZ1 Neural Edge - Oczekuj błyskawicznych odpowiedzi i element uczenia maszynowego. Z tym włączony, Alexa będzie próbował "dowiedzieć się" więcej o swoich potrzebach, nawyków zakupowych i poleceń głosowych do budowania osobistego profilu. Powinno to oznaczać, że Echo uprzedza niektóre polecenia, aby spróbować zrobić swoje życie łatwiejsze. Jeśli brzmi to trochę przerażająco, nie martw się, funkcja ta może być zawsze wyłączona
 • Znacznie bardziej wydajny niż Gen 3 - To urządzenie zużywa 85% mniej mocy obliczeniowej i 20 razy mniej energii elektrycznej niż jego poprzednie wcielenie. Oczekuj znacznie szybszego i bardziej energooszczędnego wyboru.
 • Całkowicie neuronowe modele mowy - Ulepszenia obejmują ulepszenia, dzięki którym Alexa brzmi bardziej naturalnie i dokładniej naśladuje normalną rozmowę. Na przykład, Alexa będzie czekać kilka sekund na dalsze pytania, a Ty nie musisz już wielokrotnie powtarzać słowa "Alexa" podczas interakcji.

Projekt i wykonanie

Podoba nam się stylowy design nowego globusa, który naprawdę dobrze pasuje do wystroju wielu nowoczesnych domów i mieszkań. Jest wysoki na 5,2 cala i szeroki na 5,7 cala, co stanowi kompaktowy rozmiar, który z łatwością zmieści się w każdym małym zakamarku wokół domu. Podpis Amazon świecący niebieski zespół został przeniesiony do dolnej części urządzenia, co czyni go mniej inwazyjne. Jeśli trzymasz go w sypialni, nie powinieneś zauważyć go w ogóle, gdy próbujesz zasnąć.

Jedynym minusem jest to, że głośniki nie są pełne 360 stopni, jak można oczekiwać od projektu kuli ziemskiej, jak to. Znajdziesz tu tylko dwa przednie głośniki, o czym musisz pamiętać, gdy będziesz go umieszczać. Jest to jednak drobna wada, a przy tak niskiej cenie nie możemy narzekać, że nie jest on wyposażony w wysokiej klasy głośniki.

Jak to brzmi?

Pozostając w temacie głośników, nie różnią się one zbytnio od tych, które można znaleźć w modelu Gen 3. Zostały wprowadzone pewne drobne ulepszenia w zakresie basów, a jakość jest z pewnością wystarczająco dobra, aby cieszyć się muzyką i zabawiać gości na imprezach domowych, ale brakuje jej tego pewnego popu, na który liczyliśmy w modelu next-gen. 

Mimo to, dźwięk jest wystarczająco ciepły i żywy dla zwykłego słuchacza. Hardcore fani muzyki może chcesz uaktualnić do droższego Echo Studio, który jest specjalnie zaprojektowany dla najwyższej jakości dźwięku. Ten Gen 4 powinien być więcej niż wystarczający dla reszty z nas.

Dla kogo to jest?

Jest to doskonały pierwszy zakup dla każdego, kto rozważa inteligentny głośnik, ale jeszcze nie zdecydował się na zakup. Urządzenie jest niezwykle łatwe w konfiguracji i obsłudze, a gdy już pokonasz początkową dziwność bezpośredniej rozmowy z jednym z urządzeń, przekonasz się, że ładnie integruje się z codziennym życiem. 

Polecamy Echo Gen 4, jeśli masz już wiele inteligentnych urządzeń w domu, ale nie masz centralnego koncentratora do sterowania nimi wszystkimi jeszcze. Zamiast fiddling wokół z wielu aplikacji na telefonie, Echo będzie zintegrować i kontrolować wszystkie te tech z jednego punktu. Na szczęście, Amazon nie podniósł cenę tutaj, mimo dodawania w więcej funkcji i ulepszeń w porównaniu do poprzedniej generacji.

Jednakże, jeśli już posiadasz model Gen 3, możesz chcieć trzymać się go przez jakiś czas dłużej, ponieważ liczba nowych funkcji nie uzasadnia jeszcze nowego zakupu.

Końcowe przemyślenia

Jest to zdecydowanie najlepsza wersja Echo do tej pory, i to łatwo zobaczyć, dlaczego Amazon nadal utrzymuje swoją pozycję numer jeden na rynku inteligentnych głośników. W tak rozsądnej cenie, to świetny czas, aby odebrać okazję i dostać się na przyszłe inteligentne szaleństwo domu.